تماس با ما جستجو ارسال مطلب آمار سايت عضويت صفحه اصلي
به انگیزه فرارسیدن عیدغدیرخم + پیامک ( SMS اس ام اس ) موضوع: دین و اخلاق
ندایی غریب، در واپسین لحظات حجه الوداع، جان آخرین فرستاده الهی را نوازش داد....و اما داستان اعلان ولایت.
پیامبر سال دهم هجری را برای انجام آخرین حجش برگزید. چرا که فرشته الهی هر سال یک بار بر او نازل می گردید، ولی در آن سال دوبار نازل گردید و پیامبر علت آن را نیک می دانست.« حجه الوداع »،« حجه الاسلام»، «حجه البلاغ »،« حجه الکمال »و« حجه التمام »نام هایی است که بنا به مناسبات گوناگون بر آخرین حج پیامبر(ص) نهاده اند. حضرت(ص) با غسل و تدهین و با دو تکه لباس ساده احرام« لنگ و حوله »در حالی که زنانش را در هودج قرار داده بود، با پای پیاده از مدینه خارج گردید. با وجود بیماری های فراوانی که در سال دهم رایج گردیده بود قریب یکصد و چهل هزار نفر همراه رسول خدا(ص) به قصد و عزیمت حج خارج گردیدند. البته کسانی که حج می گزاردند بیش از این تعداد است. چرا که عده ای در مکه مقیم بودند، عده ای نیز به همراه امام علی(ع) و ابوموسی اشعری از یمن رهسپار حج گردیدند. گروهی نیز از عراق و مصر عازم حج بودند. پس از پایان اعمال و مناسک حج پیامبر(ص) قصد مدینه نمودند.
هجدهمین روز ذیحجه پیامبر(ص) و مسلمانانی که همراه ایشان بودند به منطقه غدیرخم جحفه رسیدند. در این منطقه کاروان های مصر، عراق و مدینه از یکدیگر جدا می گشتند. جبرئیل امین(ع) در این سرزمین بر پیامبر(ص) نازل گردید و آیه ابلاغ را بر ایشان فراخواند: «یا ایهاالرسول بلغ ما انزل الیک من ربک...» در این هنگام پیامبر امر فرمودند کاروان هایی که جلو افتاده اند، بازگردند و آنها که نرسیده اند ملحق گردند. اذان ظهر در داده شد.
روز بسیار گرمی بود، به گونه ای که مسلمانان رداهای خویش را بر سر کشیدند و بخشی از آن را زیر پا نهادند تا از گرمای شن زارها در امان باشند. جایگاه مرتفعی از جهاز اشتران برساختند. پیامبر(ص) از جهازها صعود کردند و بر بالای آن ایستادند و پس از حمد و ثنای خداوند و ذکر نعمت های او خطبه خویش را این گونه آغاز کردند.
« ای مردم! در ابلاغ آنچه که خدای تعالی بر من فروفرستاده، کوتاهی نکرده ام و هم اکنون سبب نزول آیه را برایتان بازخواهم گفت: فرشته وحی- جبرئیل علیه السّلام- سه بار بر من فرود آمد و از سوی پروردگارم فرمان داد تا در این مکان به پا خیزم و سپید و سیاه مردم را رسماً آگاهی دهم که علی بن ابی طالب برادر، وصی، جانشین و امام پس از من است که نسبتش به من همان نسبت هارون به موسی است، با این تفاوت که رسالت خاتمه یافته است و بعد از خدا و رسولش، علی، ولی و صاحب اختیار شماست که ولی شما، تنها خدا و پیامبر اوست و کسانی که ایمان آورده اند: همان کسانی که نماز برپا می دارند و در حال رکوع زکات می دهند.» (مائده/55)، علی بن ابی طالب همان کسی است که نماز به پا داشت و در حال رکوع، به نیازمند صدقه داد. او در هر حالی رضای خدا را می جوید. از جبرئیل خواستم که از خداوند متعال، معافیت مرا از تبلیغ این مأموریت تقاضا کند؛
ای مردم! چون می دانستم که در میان مردم، پرهیزگاران اندک و منافقان بسیارند و از مفسده جویی گنه آلودگان و نیرنگ بازی آنان که دین اسلام را به تمسخر و استهزاء گرفته اند، آگاهی داشتم. همان ها که خداوند در قرآن کریم وصفشان کرده است: «چیزهایی به زبان می گویند که در دل هایشان نیست و این کار را آسان می پندارند حال آن که نزد خدا کاری بزرگ است.» (فتح، 11)، (نور، 15)
ای مردم! بدانید که خداوند، علی را ولی و صاحب اختیار شما معین فرموده و او را امام و پیشوای واجب الاطاعه قرار داده است و فرمانش را بر همه مهاجران و انصار و پیروان ایمانی ایشان و بر هر بیابانی و شهری و بر هر عجم و عربی و هر بنده و آزاده ای و بر هر صغیر و کبیری و بر هر سیاه و سفیدی و بر هر خداشناس موحدی، فرض و واجب فرموده و اوامر او را مطاع و بر همه کس نافذ و لازم الاجرا مقرر کرده است. هر کس با علی مخالفت کند ملعون است و هر که از او اطاعت کند مرحوم. مؤمن کسی است که به علی ایمان آورد و او را تصدیق کند. مغفرت و رحمت خداوند ویژه او و کسانی است که سخن او را بشنوند و نسبت به فرمان او مطیع و تسلیم باشند.
ای مردم! این آخرین باری است که مرا در این موقعیت دیدار می کنید، پس گوش فرا دارید و به سخنانم دل سپارید و دستور پروردگارتان را فرمان برید.
خداوند عزوجل، پروردگار و ولی و صاحب اختیار و خداوندگار شماست و گذشته از او پیامبرش- محمد(ص)- همین من که اکنون به پا خاسته و با شما سخن می گویم سپس بعداز من علی به امر خدا بر شماست ولایت و صاحب اختیاری دارد و پس از او امامت پیشوایی تا روز واپسین و تا آن هنگام که خدا و پیامبرش را دیدار خواهید کرد، در ذریه و نسل من که از پشت علی(ع) هستند، قرار خواهد داشت.
ای مردم دانشی نیست که خداوند به من تعلیم نکرده باشد. من نیز هرچه که تعلیم گرفته ام به علی(ع) این امام پارسایان آموخته ام و دیگر دانشی نیست مگر آن که به علی آموخته ام و اوست امام و راهنمای آشکار.
ای مردم! مبادا که نسبت به او راه ضلالت و گمراهی سپرید و مبادا که از او روی برتابید، و مبادا که از ولایت و سرپرستی و از اوامر و فرمانهایش به تکبر روی سرباز زنید. اوست که هادی بحق و عامل بحق و نابود کننده باطل است و از ناپسندیده ها بازتان می دارد.
اوست که در راه خدا از سرزنش هیچ کس پروا نمی کند و اوست نخستین کسی به خدا و پیامبرش ایمان آورد و جان خویش را فدای رسول الله(ص) کرد. در آن هنگامه ها که هیچ کس در کنار پیامبر باقی نماند. همچنان از او حمایت کرده و تنها رها ننموده و همو بود که در آن روزگار که کسی را اندیشه عبادت و پرستش خدا نبود، در کنار پیامبر، پروردگار خود را پرستش و عبادت می کرد. ای مردم! علی را برتر و والاتر از هر کس بدانید که خدایش از همه، والاتر و برتر دانسته است و به ولایت او تمکین کنید که خدایش بر ولایت بر شما منصوب فرموده است.
ای مردم! علی، امام و پیشوا از جانب حق تعالی است و خداوند توبه منکران ولایت او را هرگز نخواهد پذیرفت.
ای مردم! همه پیامبران پیشین و رسولان نخستین، مردم را به آمدن من بشارت داده اند. من خاتم پیامبران و رسولان خدایم و بر همه خلق آسمانها و زمین ها حجت و برهانم، هر کس در این امر تردید کند، همچون کفار جاهلیت نخستین است و هر کس در سخنی از سخنانم شک کند در حقیقت در تمام سخنانم شک کرده است. چنین کسی مستوجب آتش است.
ای مردم! علی را برتر از همه بدانید که به غیر از من، از هر مرد و زنی، برتر و والاتر است. بدانید که خداوند به خاطر ماست که به جهانیان روزی می دهد و آفرینش برپای و برقرار است.
ای مردم! خداوند دانا و مهربان مرا خبر داد که دوران عمر من به زودی سپری می شود. و باید دعوت او را اجابت نمایم در حالی که من و شما همگی مسئول هستیم، اینک شما چه می گویید؟
مردم گفتند: شهادت می دهیم که تو رسالت الهی را ابلاغ کردی و خیر گفتی و کوشش نمودی پس خدای عز وجل به تو جزای خیردهاد.
- پیامبر فرمودند: آیا شما شهادت نمی دهید که نیست معبودی مگر خدا و اینکه محمد(ص) بنده و فرستاده اوست و اینکه بهشت حق است، جهنم حق است، صراط حق است. برزخ حق است، مرگ حق است و ساعت محشر بی تردید خواهد آمد؟ و خداوند هر که را در قبر است مبعوث می کند؟
مردم گفتند: همه آن را گواهی می د هیم.
سپس پیامبر(ص) دست علی(ع) را گرفتند و بلند کردند. به نحوی که سپیدی زیر بغل هر دو نمایان شد و همه مردم شناختند او را.
- ای مردم! چه کسی از مردم بر مؤمنین نسبت به خودشان ولایت و برتری و تسلط دارد؟ مردم گفتند: خدا و رسول بهتر می دانند.
- خدا مولای من است و من مولای مؤمنان هستم. و از آنها نسبت به خودشان اولی هستند. پس هر که را که من مولای اویم این علی مولای اوست. و سه مرتبه این عبارت را تکرار کردند سپس فرمودند: خدایا دوست باش با هر که با او دوست است و دشمن باش با هر که با او دشمن است و دوست بدار هر که را که او را دوست دارد و مبغوض بدار هر که را که با او بغض می ورزد. یاری کن هر که را که او را یاری می کند و خوار کن هر که را که او را خوار و ذلیل می کند.حق با اوست، هر جا که او باشد و این حق است که همچون پروانه گرداگرد او می گردد.
ای مردم! من امر خلافت را به عنوان امامت و وراثت در نسل خود تا روز قیامت به ودیعه می سپارم و من ابلاغ کردم آنچه را که مأمور به ابلاغش بودم، تا حجت باشد بر حاضر و غائب و بر همه کسانی که حضور دارند یا ندارند، به دنیا آمده اند یا نیامده اند، پس حاضران به غائبان و پدران به فرزندان تا روز قیامت برسانند.» هنوز مردم متفرق نشده بودند که فرشته وحی آیه اکمال دین و اتمام نعمت را بر پیامبر(ص) نازل کرد. پس پیامبر(ص) فرمودند: الله اکبر بر اکمال دین و اتمام نعمت و بر رضایت پروردگار بر رسالت من و ولایت علی پس از من، آنگاه اصحاب و مردم شروع به تبریک گفتن کردند. پدید آورنده : سهند صادقی بهمنی


به انگیزه فرارسیدن عیدغدیرخم + پیامک ( SMS اس ام اس )


نام علی : عدالت – راه علی : سعادت – عشق علی : شهادت – ذکر علی : عبادت -

عید علی : مبارک

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک عید غدیر ، مسیج عید قدیر ،

ما زین جهان از پی دیدار میرویم ، از بهر دیدن حیدر کرار میرویم ، درب بهشت گر نگشایند

به روی ما ، گوییم یا علی و ز دیوار میرویم . . .

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک عید غدیر ، مسیج عید قدیر ،

شبی در محفلی ذکر علی بود ، شنیدم عاشقی مستانه فرمود ، اگر آتش به زیر پوست

داری ، نسوزی گر علی را دوست داری . عید غدیر خم بر شما مبارک . . ..

.
شهید مزاری
.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک عید غدیر ، مسیج عید قدیر ،

گفت تو غـرق گنـاهی؟ گفتمش یـا رب بلی

گفت پس آتش نمیـگیرد چـرا جـسم و تنـت

گفتمش چون حـک نمودم روی قلبم یا علی . . .

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک عید غدیر ، مسیج عید قدیر ،

بیا سال نو را ولایت امیرالمومنین قرار بدیم . سال نو را به تو و خانواده گرامیت تبریک میگویم

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک عید غدیر ، مسیج عید قدیر ،

شبی در محفلی ذکر علی بود ، شنیدم عاشقی مستانه فرمود ، اگر آتش به زیر پوست

داری ، نسوزی گر علی را دوست داری . عید غدیر خم بر شما مبارک . . .

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک عید غدیر ، مسیج عید قدیر ،

ما زین جهان از پی دیدار میرویم ، از بهر دیدن حیدر کرار میرویم ، درب بهشت گر نگشایند

به روی ما ، گوییم یا علی و ز دیوار میرویم . . .

.
شهید مزاری
.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک عید غدیر ، مسیج عید قدیر ،

ای خدای مرتضی ، گردی از گامهای فتوت مرتضی را بر سر جهانیان بپاش تا ریشه نامردی

در جهان بخشکد . عید غدیر خم ، عید ولایت و امامت مبارک . . .

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک عید غدیر ، مسیج عید قدیر ،

اگر خلق عالم علی را می شناختند ، دوستش میداشتند و اگر خلق عالم علی را دوست

میداشتند ، جهنم آفریده نمیشد . . .

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک عید غدیر ، مسیج عید قدیر ،

به روز غدیر خم از مقام لم یزلی ، به کائنات ندا شد به صوت جلی . که بعد احمد مرسل به

کهتر و مهتر ، امام و سرور و مولا علیست علی ، عید غدیر خم بر شما مبارک . . .

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک عید غدیر ، مسیج عید قدیر ،

خورشید چراغکی ز رخسار علی ست / مه نقطه کوچکی ز پرگار علی ست

هرکس که فرستد به محمد صلوات / همسایه دیوار به دیوار علی ست

عید غدیر مبارک . . .

.
شهید علی مزاری
.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک عید غدیر ، مسیج عید قدیر ،

نازد به خودش خدا که حیدر دارد / دریای فضائلی مطهر دارد

همتای علی نخواهد آمد والله / صد بار اگر کعبه ترک بردارد

عید غدیر خم مبارک باد . . .

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک ید غدیر ، مسیج عید قدیر ،

علی در عرش بالا بی نظیر است علی بر عالم و آدم امیر است

به عشق نام مولایم نوشتم چه عیدی بهتر از عید غدیر است . . .؟

آمد غدیر و شیر خدا شد اماممان / در راه او فدا بنماییم جانمان

عیــد غــدیر آمده بــیـعت کنیم مــا / بـا وارث غدیــر امام زمانمان . . .

.

.

.

غدیر روز اثبات امامت ائمه طاهرین (علیهم السلام) بر شیعیان حضرت مهدی مبارک باد.

.

.

.

امروز تنها وارث غدیر حضرت مهدی (علیه السلام) است.

خدایا لذت دیدارش را بر ما ارزانی دار

.

.

.

سالگرد غدیر یادآور تجدید بیعت با فرزند غدیر، حضرت مهدی می‌باشد.

تجدید بیعت مبارک

.

.

.

به روز غدیر خم از مقام لم یزلی / به کائنات ندا شد به صوت جلی

که بعد احمد مرسل به کهتر و مهتر / امام و سرور و مولا علیست علی

عید غدیر خم مبارک

ادامه در لینک زیر

.

.

.

تقدیر غدیر به امر خدای غدیر و به دست فرزند غدیر رغم خواهد خورد.

خدایا در ظهورش تعجیل فرما

.

.

.

زیر لوای علی صف کشیده ایم / چشم انتظار مهدی آل محمدیم

غدیر خجسته باد

.

.
شهید مزاری شهید مزاری
.

با طلوع خورشید ولایت در غدیر شیطان فریاد نا امیدی کشید.

خدای را امید که در این غدیر با طلوع خورشید ظهور، فریاد مرگ شیطان در جهان بپیچد.

.

.

.

خدایا به حق شاه مردان / مرا محتاج نامردان مگردان

فرا رسیدن عید غدیرخم بر عاشقان آن حضرت مبارک

.

.

.

دلا امشب به می باید وضو کرد / و هر ناممکنی را آرزو کرد

عید غدیر مبارک

.

.

.

چون نامه ی اعمال مـرا پـیـچیدند / بردند به میزان عمل سنجیدند

بیش از همه کس گناه ما بود ولی / آن را به محبت علی بخشیدند

عید غدیر خم مبارک

.

.

.

هان! ای مردمان! علی را برتر بدانید

که او برترین انسان از زن و مرد بعد از من است

هرکه با او بستیزد و بر ولایتش گردن ننهد نفرین و خشم من بر او باد.

(خطبه ی غدیریه)

عید غدیر خم مبارک

.

.

.

خورشـیـد شکـفـته در غدیر است علی

بـاران بـهــار در کویــر است عـلی

بر مسند عاشقی شهی بی همتاست

بر ملک محمدی امیر است علی

عید غدیر خم مبارک

.

.

.

ما زین جهان از پی دیدار می رویم، از بهر دیدن حیدر کرار می رویم

درب بهشت گر نگشایند به روی ما، گوییم یا علی و ز دیوار می رویم

عید غدیر خم مبارک

.

.

.

مدح علی و آل علی بر زبان ماست

گویا زبان برای همین در دهان ماست

عید غدیر خم مبارک

غنچه لبهای پیغمبر که شد وا در غدیر / بر لبش گل واژه ” من کنت مولا ” نشست . . .

عید غدیر خم مبارک

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک تبریک عید غدیر جدید

قرآن به جز از وصف علی آیه ندارد / ایمان به جز از حب علی پایه ندارد

گفتم بروم سایه لطفش بنشینم / گفتا که علی نور بود سایه ندارد

عید غدیر مبارک

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک تبریک عید غدیر جدید

دریای غدیر، از ریزش آبشارگون وحی بر جان محمّد(ص) لبریز است و قامت دین در زلال غدیر خم انعکاس می‌یابد

ادامه اشعار و اس ام اس های همین پست در لینک زیر

.

.

.

در غدیر خم، ولایت شد قبول / برد بالا دست مولا را رسول

رفت بالا دست خورشید غدیر / شد امام و مقتدای ما، امیر

سرآغاز امامت و ولایت برشما مبارک باد . . .

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک تبریک عید غدیر جدید

مدح علی و آل علی بر زبان ماست / گویا زبان برای همین در دهان ماست

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک تبریک عید غدیر جدید

هان! ای مردمان! علی را برتر بدانید، که او برترین انسان از زن و مرد بعد از من است

هرکه با او بستیزد و بر ولایتش گردن ننهد نفرین و خشم من بر او باد. (خطبه ی غدیریه)

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک تبریک عید غدیر جدید

آنان که علی خدای خود پندارند / کفرش به کنار عجب خدایی دارند

.

.

.

خدایا به حق شاه مردان / مرا محتاج نامردان مگردان

فرا رسیدن عید غدیرخم بر عاشقان آن حضرت مبارک . . .

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک تبریک عید غدیر جدید

به روز غدیر خم از مقام لم یزلی / به کائنات ندا شد به صوت جلی

که بعد احمد مرسل به کهتر و مهتر / امام و سرور و مولا علیست علی

عید غدیر خم بر شما مبارک

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک تبریک عید غدیر جدید

باز تابید از افقْ روزِ درخشانِ غدیر / شد فضا سرشار عطرِ گل ز بستان غدیر

موج زد دریای رحمت در بیابان غدیر / چشمه های نور جاری شد ز دامان غدیر . . .

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک تبریک عید غدیر جدید

ای غدیر خم که هستی روز بیعت با امام / بر تو ای روز امامت از همه امت سلام

از تو محکم شد شریعت، وز تو نعمت شد تمام / ما به یاد آن مبارک روز و آن زیبا پیام . . .

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک تبریک عید غدیر جدید

از ولای مُرتضی دل را چراغان می کنیم / بـا علی بار دگر تجدید پیمـان می کنیم . . .

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک تبریک عید غدیر جدید

ستاره سحر از صبح انتظار دمید / غدیر از نفس رحمت بهار چکید

گرفت دست قدر، رایت شفق بر دوش / زمین به حکم قضا آب زندگی نوشید . . .

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک تبریک عید غدیر جدید

نور عالم از ولی داریم ما / اول و آخر علی(ع) داریم ما . . .

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک تبریک عید غدیر جدید

از جام و سبو گذشت کارم / وقت خُم و نوبت غدیر است

امروز به امر حضرت حق / بر خلق جهان علی(ع) امیر است . . .

.

.

.

اس ام اس عید غدیر ، پیامک تبریک عید غدیر جدید

غدیر، تجلّی اراده خداوند، مکمّل باور ما و نقطه تأمّلی در تاریخ است . . .

.

.

.

گفت پیغمبر به یارای سخن / پیک رب العالمین آمد به من

گفت حیدر را خدا این تحفه داد / بر همه خلق جهان فضلش نهاد . . .

.

.

.

عید کمال دین . سالروز اتمام نعمت و هنگامه اعلان وصایت و ولایت

امیر المومنین علیه السلام

بر شیعیان و پیروان ولایت خجسته باد

.

.

.

خورشید چراغکی ز رخسار علیست / مه نقطه کوچکی ز پرگار علیست

هرکس که فرستد به محمد صلوات / همسایه دیوار به دیوار علیست

عید غدیر مبارک
به انگیزه فرارسیدن عیدغدیرخم + پیامک ( SMS اس ام اس ) تبریک عید غدیر
.

.

.

روز عید غدیر خم از شریف ترین اعیاد امت من است . . .

پیامبر اکرم(ص)

.

.

.

نازد به خودش خدا که حیدر دارد / دریای فضائلی مطهر دارد

همتای علی نخواهد آمد والله / صد بار اگر کعبه ترک بردارد

عید غدیر خم مبارک باد


.

.

.

خدایا به حق شاه مردان / مرا محتاج نامردان مگردان

فرا رسیدن عید غدیرخم بر عاشقان آن حضرت مبارک . . .

.

.

.

دلا امشب به می باید وضو کرد / و هر ناممکنی را آرزو کرد . . .

عید بر شما مبارک

.

.

.

علی در عرش بالا بی نظیر است / علی بر عالم و آدم امیر است

به عشق نام مولایم نوشتم / چه عیدی بهتر از عید غدیر است . . . ؟

.

.

.

آنان که علی خدای خود پندارند / کفرش به کنار عجب خدایی دارند . . .

.

.

.

چون نامه ی اعمال مرا پیچیدند / بردند به میزان عمل سنجیدند

بیش از همه کس گناه ما بود ولی / آن را به محبت علی بخشیدند . . .

عیدتان مبارک

.

.

.

تمام لذت عمرم در این است / که مولایم امیرالمومنین است . . .

عید شما مبارک

.

.

.

نه فقط بنده به ذات ازلی می نازد / ناشر حکم ولایت به ولی می نازد

گر بنازد به علی شیعه ندارد عجبی / عجب اینجاست خدا هم به علی می نازد . . .

.

.

.

هان! ای مردمان! علی را برتر بدانید، که او برترین انسان از زن و مرد بعد از من است.

هرکه با او بستیزد و بر ولایتش گردن ننهد نفرین و خشم من بر او باد. (خطبه ی غدیریه)

.

.

.

قرآن به جز از وصف علی آیه ندارد / ایمان به جز از حب علی پایه ندارد

گفتم بروم سایه لطفش بنشینم / گفتا که علی نور بود سایه ندارد

عید غدیر مبارک

.

.

.

شبی در محفلی ذکر علی بود / شنیدم عارفی فرزانه فرمود

اگر آتش به زیر پوست داری / نسوزی گر علی را دوست داری

.

.

.

خورشید شکفته در غدیر است علی / باران بهار در کویر است علی

بر مسند عاشقی شهی بی همتاست / بر ملک محمدی امیر است علی . . .

.

.

.

مدح علی و آل علی بر زبان ماست / گویا زبان برای همین در دهان ماست . . .

.

.

.

روز مـحـشــر پـرسـیـد ز مـن رب جـلـی / گفت تو غـرق گنـاهی؟ گفتمش یـا رب بلی

گفت پس آتش نمیـگیرد چـرا جـسم و تنـت / گفتمش چون حـک نمودم روی قلبم یا علی

.

.

.

نام علی : عدالت — راه علی : سعادت — عشق علی : شهادت — ذکر علی : عبادت —

عید علی : مبارک . . .

.

.

.

ما زین جهان از پی دیدار میرویم ، از بهر دیدن حیدر کرار میرویم ،

درب بهشت گر نگشایند به روی ما ، گوییم یا علی و ز دیوار میرویم

.

.

.

عجب تمثیلی است این که علی مولود کعبه است . . .

یعنی اینکه باطن قبله را در امام پیدا کن .

عید غدیر خم مبارک

.

.

.

ای خدای مرتضی ، گردی از گامهای فتوت مرتضی را بر سر جهانیان بپاش تا ریشه نامردی

در جهان بخشکد . عید غدیر خم ، عید ولایت و امامت مبارک . . .

.

.

.

.

اگر خلق عالم علی را می شناختند ، دوستش میداشتند و اگر خلق عالم علی را دوست

میداشتند ، جهنم آفریده نمیشد . . . www.shahidmazari.ir

.

.

.

به روز غدیر خم از مقام لم یزلی / به کائنات ندا شد به صوت جلی .

که بعد احمد مرسل به کهتر و مهتر / امام و سرور و مولا علیست علی ،

عید غدیر خم بر شما مبارک

.

.

.

رسولی کز غدیر خم ننوشد ، ردای سبز بعثت را نپوشد .

عید غدیر خم مبارک

حق نشر : پایگاه اطلاع رسانی شهید مزاری

استفاده از تمامی مطالب سایت با ذکر آدرس منبع ( وب‏گاه شهید مزاری ) مجاز می‏باشد
موضوعات
منوي کاربري
نام کاربري:
کلمه عبور:
 
تقويم
<    «  خرداد 1398  »    >
شیدسچپج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
آرشيو
» خرداد 1397 (2)
» خرداد 1396 (2)
» آبان 1395 (1)
» شهريور 1395 (2)
» خرداد 1395 (1)
» خرداد 1394 (2)
» خرداد 1393 (1)
» بهمن 1392 (1)
» دي 1392 (1)
» آذر 1392 (1)
» آبان 1392 (1)
» مهر 1392 (1)
» شهريور 1392 (1)
» خرداد 1392 (1)
» اسفند 1391 (1)
» دي 1391 (5)
» آبان 1391 (7)
» خرداد 1391 (3)
» ارديبهشت 1391 (2)
» فروردين 1391 (1)
» اسفند 1390 (1)
» بهمن 1390 (2)
» دي 1390 (3)
» آذر 1390 (2)
» آبان 1390 (22)
» مهر 1390 (2)
» شهريور 1390 (6)
» مرداد 1390 (1)
» تير 1390 (1)
» خرداد 1390 (1)
» ارديبهشت 1390 (6)
» فروردين 1390 (9)
» اسفند 1389 (2)
نقشه‏ی سایت
نظرسنجي

کاملا پای‏بندم
اگر روزه بگیرم نماز میخوانم
گاهی نماز میخوانم
اصلا نماز نمیخوانمThe latest from © Shahid Mazari Main Site