تماس با ما جستجو ارسال مطلب آمار سايت عضويت صفحه اصلي
   پیام نماينده ولي فقيه در خراسان و توليت آستان قدس رضوی موضوع: آیت الله عبادی
 
انا لله وانا اليه راجعون
با نهايت تأثر و تألم عميق بار ديگر شاهد فقدان غم انگيز يكي از بهترين ياوران صديق انقلاب اسلامي و خدمت گزاران مكتب اهل بيت عصمت و طهارت شديم .
اينجانب ارتحال جانكاه امام جمعه مشهد ، ابوالشهيدين حضرت آيت الله عبادي را محضر امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف ، رهبر معظم انقلاب اسلامي مد ظله العالي ، روحانيت مكرم و حوزه هاي علميه ، عموم مردم شهيد پرور خراسان و به خصوص بيت شريف و اخوان محترم آن مرحوم تسليت و تعزيت عرض مينمايم .
آن عالم رباني و روحاني وارسته سالها در عرصه هاي گوناگون مبارزه با طاغوت و تبليغ دين ، خالصانه و خستگي ناپذير تلاش نمود و پس از مدتها حضور پر بركت به عنوان نماينده رهبري و امام جمعه زاهدان ، در سنگر امامت جمعه شهر مقدس مشهد و عضويت در مجلس خبرگان رهبري خدمات ارزنده و كم نظيري تقديم نظام اسلامي نمود ودر نهايت نيز در مسير انجام وظيفه و تكليف الهي دعوت حق را لبيك گفت و در ماه محرم به اجداد طاهرينش پيوست .در جوار مرقد منور حضرت ثامن الائمه عليه السلام از پيشگاه خداوند متعال براي آن فقيد سعيد علو درجه و مزيد رحمت وبراي بازماندگان محترم صبر و اجر مسئلت ميكنم .
«عباس واعظ طبسي – نماينده ولي فقيه در خراسان و توليت آستان قدس رضوي»
   پیام جامعه مدرسين حوزه علميه قم علي مشكيني موضوع: آیت الله عبادی
 
انا لله وانا اليه راجعون
ارتحال عالم رباني حضرت آيت الله عبادي (قدس سره )امام جمعه و نماينده محترم مردم مشهد در مجلس خبرگان موجب تأسف و تأثر عميق گرديد.
اين مجاهد خستگي ناپذير سراسر عمر با بركت خويش را در راه ترويج فرهنگ اسلام ناب محمدي صلي الله عليه و اله صرف كرده در اين راه دو فرزند خويش را تقديم اسلام و انقلاب نمود.
جامعه مدرسين حوزه علميه قم ارتحال اين عالم جليل القدر را به حضرت بقيه الله الاعظم «ارواحنا له الفداه» ، مقام معظم رهبري «مد ظله العالي»، مراجع عظام تقليد «دامت بركاتهم »،حوزه هاي علميه، بخصوص حوزه علميه مشهد ، عموم مردم متدين استان خراسان و همچنين به بيت مكرم خاصه اخوان گرامي و فرزندان محترم ايشان تسليت عرض نموده از خداوند منان براي روح پر فتوح آن مرحوم علو درجات و براي بازماندگان صبر و اجر مسئلت مينمايد.
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته «جامعه مدرسين حوزه علميه قم –علي مشكيني»
   پیام جدید هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبری موضوع: آیت الله عبادی
 
محضر مبارك مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه اي (مد ظله العالي):
اذا مات المؤمن الفقيه ثلم في الاسلام ثلمه لا يسدها شيء
ضايعه ارتحال عالم جليل القدر حضرت آيت الله حاج سيد مهدي عبادي ، طاب ثراه ، امام جمعۀ محترم مشهد مقدس وعضو گرانقدرمجلس خبرگان رهبري ازاستان خراسان ، در جوار بارگاه ملكوتي حضرت علي ابن موسي الرضا عليه السلام موجب تأثر و اندوه فراوان شد.
در گذشت آن عالم وارسته و اسوه زهد و تقوي ، ثلمه اي بزرگ در عالم اسلام پديد آورد
آن عالم رباني عمر پر بركت و گرانبهاي خويش را در راه ترويج فرهنگ اسلامي و خدمت به مردم نجيب و شريف دو استان خراسان و سيستان و بلوچستان سپري كرد . او فقيهي بود كه مخلصانه از ابتداي نهضت اسلامي ، از بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني پشتيباني كرد و همواره در حمايت عملي از نظام اسلامي و رهبري معظم ، لحظه اي دريغ نكرد و در دوران دفاع مقدس دو فرزندانشان را تقديم انقلاب و اسلام كرد.
هيئت رئيسۀ مجلس خبرگان رهبري ، اين ضايعه اندوهبار را به پيشگاه مقدس امام زمان ارواحنا فداه حضرت مستطاب عالي و مراجع عظام و علماي اعلام و حوزه هاي علميه و اعضاي محترم مجلس خبرگان رهبري ، مردم شريف استان خراسان و خانواده ي معظم شهدا ، بالاخص بيت مكرم و اخوان محترم آن مرحوم ، تعزيت ميگويد و ازدرگاه خداوند منان علو درجات آن عالم متقي و شهيدان گران قدرش را مسئلت ميكند.
«ابراهيم اميني – هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري »
   هجران يار موضوع: آیت الله عبادی
 
هجران يار ( این شعر در وصف آیت الله عبادی سروده شد )

ازآن وقتي كه رفتي چشم گريان شد
زهجرت نازنين در سينه طوفان شد
تو رفتي در گوشه اي تنها نشستم
كلامي گفتم و در خود شكستم
عبادي ،مردمان رايار بودي
پدر بودي براي شهر ما غمخوار بودي
عبادي چون خميني مهربان بود
به سيمايش وفاداري نشان بود
عبادي از خميني درس آموخت
چو شمعي بهر اين پروانگان سوخت
عبادي مظهر خدمت به ملت
شعاع عشق بود و درس عزت
عبادي ياور مستضعفان بود
هزاران خير بود وبس نهان بود
عبادي مشهدي را رهنما بود
زهر آلايش و زشتي جدا بود
عبادي در ره پيغمبران بود
چو مهدي ياور مستضعفان بود
عبادي رفت و يادش در دلم ماند
دمادم قصه هجران او خواند

علي گرگعلي طلبه مدرسه امام باقر(ع)
   پیام سيد رضا تقوي رئيس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه موضوع: آیت الله عبادی
 
سلام عليكم
ضايعه درگذشت عالم رباني حضرت آيت الله عبادي امام جمعه مشهد موجب تأثر و تألم شديد گرديد. رحلت اين شخصيت خدمتگذار را كه سلامتي خود را بر سر خدمت به دين و ديانت ، مردم و مملكت گذاشت براي اسلام و مسلمانان «ثلمه اي» عظيم بشمار مي آيد كه به سادگي جبران آن ممكن نيست . آن مرحوم كه از خانواده علم وتقوي برخاست در عرصه اي علمي تبليغي و اجتماعي در استانهاي سيستان و بلوچستان و خراسان كارنامه اي ارزنده و درخشان را از خود به يادگار گذاشت و بيش از 24سال از فراز منبر نماز جمعه با خطابه ها و موعظه هاي خود مردم را به تقوي و فضيلت دعوت كرد او نه تنها در تربيت طلاب به عنوان استادي دلسوز نقشي مؤثر داشت بلكه در تربيت شهيدان بزرگوار نيز پدر و مربي شايسته دو شهيد بود و هركس كه با اين روحاني عاليقدر آشنايي داشت مي تواند در مورد او بگويد :«عاش سعيداً و مات سعيداً»
اين ضايعه مولمه را به حضرت عالي حوزه علميه خراسان مردم شريف مشهد ائمه جمعه و جماعات خانواده و بازماندگان آن مرحوم بويژه به محضر حضرت بقيه الله الاعظم و نايب برحقش رهبر بزرگوار تسليت و تعزيت عرض ميكنم و از درگاه ايزد منان رحمت و غفران را براي آن مرحوم خواستارم .«سيد رضا تقوي-رئيس شوراي سياستگذاري ائمه جمعه»
   لا اهنيك بطوس موضوع: آیت الله عبادی
 
موج بود كه مي آمد نزديك بود غرق شوم – دريا را نمي گويم مردم راميگويم از گوشه و كنار شهر آمده بودند تا با حاج آقا وداع كنند – حاج آقا به مشهد منتقل شده بود.
آقاي توحيدي به نمايندگي از جمع صحبتي كردند و گفتند اگر نبود كه در مشهد بارگاه ملكوتي حضرت علي ابن موسي الرضا هست جاي اين شعر كه خطاب به شما بگويم «لا اهنيك بطوس بل اهني بك طوساً لقد اصبحت الطوس بك اليوم عروساً »
--------------------------------------حجت الاسلام مهدوي
وداع تاريخي :
در آخرين نماز جمعه حاج آقا ضمن اينكه از مردم حلاليت طلبيدند فرمودند بالاخره مسائل طرفيني است ممكن است افرادي نسبت به من حرفهايي گفته باشند من الان در حضور جمع عرض ميكنم از همه راضي هستم و هيچ چيزي در دل ندارم و حتي راضي نيستم فرداي قيامت كسي به خاطر من گرفتار باشد . بسيار وداع تاريخي اي بود.
--------------------------------------حجت الاسلام اسدي

لا اهنيك بطوس
کلمات کلیدی : حجت الاسلام مهدوی, حجت الاسلام اسدی, قیامت, مشهد, حلالیت, وداع تاريخي, آخرین نماز جمعه, نماز جمعه این هفته به امامت مناسب برای موتور جستجو
موضوعات
منوي کاربري
نام کاربري:
کلمه عبور:
 
تقويم
<    «  فروردين 1397  »    >
شیدسچپج
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
آرشيو
» خرداد 1396 (2)
» آبان 1395 (1)
» شهريور 1395 (2)
» خرداد 1395 (1)
» خرداد 1394 (2)
» خرداد 1393 (1)
» بهمن 1392 (1)
» دي 1392 (1)
» آذر 1392 (1)
» آبان 1392 (1)
» مهر 1392 (1)
» شهريور 1392 (1)
» خرداد 1392 (1)
» اسفند 1391 (1)
» دي 1391 (5)
» آبان 1391 (7)
» خرداد 1391 (3)
» ارديبهشت 1391 (2)
» فروردين 1391 (1)
» اسفند 1390 (1)
» بهمن 1390 (2)
» دي 1390 (3)
» آذر 1390 (2)
» آبان 1390 (22)
» مهر 1390 (2)
» شهريور 1390 (6)
» مرداد 1390 (1)
» تير 1390 (1)
» خرداد 1390 (1)
» ارديبهشت 1390 (6)
» فروردين 1390 (9)
» اسفند 1389 (2)
نقشه‏ی سایت
نظرسنجي

کاملا پای‏بندم
اگر روزه بگیرم نماز میخوانم
گاهی نماز میخوانم
اصلا نماز نمیخوانمThe latest from © Shahid Mazari Main Site